Seminaras „Klimato kaitos nuostatos, elgsena ir komunikacija Lietuvoje. Gairės socialiniams pokyčiams“ 2020 m. gegužės 18 d.

    Seminaras 2020.05.18 

    Gegužės 18 d. 13 val. Aplinkos ministerijos didžiojoje salėje (506) vyks Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto mokslininkų organizuojamas seminaras „Klimato kaitos nuostatos, elgsena ir komunikacija Lietuvoje. Gairės socialiniams pokyčiams“. KTU mokslininkai supažindins su savo atliktu tyrimu – aptars visuomenės nuomonės apklausos, kaip šalies gyventojai suvokia klimato kaitą, rezultatus, apžvelgs klimato kaitos komunikaciją Lietuvoje – analizuos žiniasklaidos turinį ir politinį diskursą, supažindins su geoinžinerijos iššūkiais globaliam ir regioniniam valdymui, pateiks rekomendacijas visuomenės nuomonės bei elgsenos kaitai ir klimato kaitos komunikacijai.

    KTU mokslininkų įgyvendintu projektu „Socialinis klimato kaitos suvokimas: Lietuvos atvejis tarptautinėje Europos lyginamojoje perspektyvoje” siekta suprasti bei paaiškinti mūsų visuomenės elgseną bei nuostatas, vertinant klimato kaitą, platesniu – Europos – mastu. Tai suteikia galimybę prisidėti kuriant specifinėms kultūrinėms aplinkybėms pritaikomas komunikacijos strategijas. Nors pastaruoju laikotarpiu ir pasiekta svarbių politinių susitarimų, verslo modelių kaitos, sparčios mokslinės ir technologinės pažangos siekiant prisitaikyti prie klimato kaitos ar ją sušvelninti, tačiau tai dar nėra reikšmingas proveržis. Jo neįmanoma pasiekti, kaip pažymėjo Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija, dėl socialinių, informacinių, pasaulėžiūros ir elgsenos barjerų. Siekiant panaikinti šias kliūtis ir norint paskatinti kasdienės gyvensenos kaitą, svarbus vaidmuo tenka socialiniams tyrimams.

    Daugiau informacijos: https://am.lrv.lt

    Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos