GEOGRAFIJOS ŽINIŲ SAVAITĖ

geografijosziniusavaite"Geografijos žinių savaitės" programa

Jaunųjų geografų klubas jau trečius metus iš eilės kviečia į mokslo populiarinimo šventę „Geografijos žinių savaitę“ ir siūlo sudalyvauti visą savaitę VU CHGF Geomokslų institute vykstančiuose renginiuose. Tad trumpai Jums pristatome visos savaitės renginius:
    PIRMADIENIS. Puiki diena proto mankštai, todėl Jaunųjų geografų klubas Jus ir jūsų komandą kviečia palaužyti galvas geografijos mokslo platybėse ir tapti geografijos žinių užkariautoju. Jau šį pirmadienį 19:30, VU CHGF Geomokslų instituto V. Chomskio auditorijoje (313 kab.) vyks visų pamėgtas protų mūšis.
    ANTRADIENIS. Vakaras, kuomet siūlome pasinerti į kino pasaulį. Vakaro metu Jums pasiūlysime du dokumentinius filmus. Vakaro metu pamatysime 4 Lietuvos ežerų gelmes filmeEžerų dugne“ bei skatinsime susimąstyti apie mūsų planetos svarbiausias problemas kartu su Alu Goru filme An Inconvenient Sequel: Truth to Power. Filmų vakaro metu vaišinsime kava, arbata ir lengvais užkandžiais bei diskutuosime po filmų. Su filmų gerbėjais susitinkame V. Chomskio auditorijoje (313 kab.), 19:00 val.
    TREČIADIENIS. Į geomokslų studentus orientuotas praktinis užsiėmimas/pristatymas apie 3D GIS panaudojimą, kuris būtų naudingas tiek studijų darbams, tiek turiningam laisvalaikiui! Užsiėmimams reikalinga ArcGIS programinė įranga. Jei domina renginys, tačiau neturite reikalingos įrangos – ne bėda, tikrai pasidalinsime kompiuteriais! Užsiėmimas vyks Geomokslų institute.
    KETVIRTADIENIS. Diena, kviečianti visus mokslo pasiilgusius ar juo gyvenančius žmones. Vyks svarbiausias savaitės renginys ir naujas klubo projektas „KONFERANCIJA: SCIENCE STARTUP“. Jos metu išgirsite daug įdomių mokslinių pranešimų, galėsite sudalyvauti paskaitoje apie mokslinių pranešimų rengimą bei kontaktų mugėje. Taigi, jau šį ketvirtadienį susitinkame VU CHGF Geomokslų institute, V. Chomskio auditorijoje (313 kab.), 09:45 val. pamaitinti protų naujomis žiniomis ir atradimais jaunųjų mokslininkų konferencijoje SCIENCE STRATUP.
    O tuoj po konferencijos įvyks ir visos „Geografijos žinių savaitės“ uždaromasis vakaras bare „Šnekutis“, Šv. Mikalojaus g. 15.
    PENKTADIENIS. Po sunkios ir turiningos savaitės, Jaunųjų geografų klubas Jus pakvies į tradicinį žygį po Vilniaus apylinkes – „Eina tik stipriausi“. Tad jei po visos savaitės dar turėsite jėgų, o mes tikimės, kad jų tikrai bus, penktadienį 10:00 susitinkame prie Geomokslų instituto įėjimo.
    Kai kurios renginio detalės gali keistis, jas sekite puslapyje: www.facebook.com/EGEA.Vilnius
    arba teiraukitės telefonu +37062409339.

KLIMATO KAITOS PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMAS SAVIVALDYBĖSE

Lietuvos savivaldybių asociacija ir Prancūzijos ambasada organizuoja seminarą KLIMATO KAITOS PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMAS SAVIVALDYBĖSE, kuris vyks 2017 m. lapkričio 10 d. 9-14 val.Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose.
    Seminaro tikslas – apsikeisti patirtimi su Prancūzijos savivaldybėmis darnios energetikos, transporto ir statybos/miestų planavimo srityse.  Programą pridedame.
    Po darbinės programos dalies numatoma ekskursija po Seimo rūmus (tiems, kas norės).
    Reikalinga registracija leidimui gauti į Seimo rūmus. Registraciją el.p. . Registruojantis reikia nurodyti vardą, pavardę, iš kur ir ar norėsi dalyvauti ekskursijoje.

Mokomoji praktika po Sūduva!

suduva 034

Geomokslų instituto Geografijos specialybės III k. studentai  buvo kasmetinėje mokomojoje Lietuvos kraštovaizdžio geografijos išvykoje po Sūduvą. 2 dienų kelionės metu susipažinta su smėlingų ir molingų lygumų bei aukštumų gamtovaizdžiu, kalvynais  ir dubumomis bei šio krašto kultūriniu klodu. Aplankyta Merkinė, Kapčiamiestis, Veisiejai, Rudaminos piliakalnis, Aštriosios Kirsnos dvaras, Vištytis, jo akmuo, Pajevonys ir Ožkabaliai, Buktos giria ir Žuvintas, Varnupių piliakalnis ir kiti objektai.
    1.    Prie esperanto kalbos kūrėjo Liudviko Zamenhofo paminklo Veisiejuose.
    2.    Snaigyno ežero panoramoje.
    3.    Prie Galandusio.
    4.    Atminimo ženklai prie Reketijos ežero.
    5.    Dr. Jono Basanavičiaus tėviškės ąžuolyne su vyresniąja kolege, dabar – muziejininke Alma Brazyte.

suduva 020 suduva 068

100 JGK akimirkų

FB IMG 1509956869813

Jaunųjų geografų klubas džiaugiasi pagaliau galintis pristatyti nuotraukų parodą
    “100 JGK akimirkų" - ši paroda šiek tiek ne tipiška, nes nuotraukos buvo rinktos ne tik pagal meninę vertę, bet ir tokios, kurios geriausiai atspindėtų JKG veiklą, potyrius bei tikrąjį gyvenimo būdą!
    Tai aktyvių klubo veiklų -  žygių Lietuvoje, kelionių į užsienį, mainų su geografais iš kitų Europos šalių, JGK organizuoto tarptautinio EGEA kongreso Nidoje ir kitų renginių momentai, patirtys, džiaugsmai. Foto - klubo narių, kolegų iš EGEA ir rengiamų žygių dalyvių.
    Todėl skubėkite sužinoti, kuo gi gyvena JGK nariai! Parodą "100 JGK akimirkų” rasite Geomokslų instituto I a. (M. K. Čiurlionio g. 21) koridoriuje.

Kaimo plėtra žaliosios ir sidabrinės ekonomikos eroje

rural

Šeši VU Geomokslų Geografijos ir kraštotvarkos katedros III kurso studentai kartu su dėstytoju prof.dr. Donatu Burneika gegužės 7 d.  išvyksta į Rygą, kur kartu su studentais iš visų Šiaurės Europos šalių dalyvaus 2 savaičių intensyviuose kursuose "Kaimo plėtra žaliosios ir sidabrinės ekonomikos eroje" (“Rural development in the era of green and silver economies”) , finansuojamuose Šiaurės šalių tarybos švietimo programos  NORDPLUS. Studentai susitiks su ministerijų, vietos valdžios, verslo ir NVO atstovais, ekspertais ir akademikais, vykdys atskirus projektus mažose grupėse, susipažins su vietos įdomybėmis ir užmegs vertingus tarptautinius kontaktus.