Kviečiame sudalyvauti konferencijoje „Jaunųjų mokslininkų tyrimai Lietuvos saugomose teritorijose 2021“

  Balandžio 15 d. (ketvirtadienį), 9 val., kviečiame sudalyvauti konferencijoje „JAUNŲJŲ MOKSLININKŲ TYRIMAI LIETUVOS SAUGOMOSE TERITORIJOSE 2021“. Naudojantis „TEAMS“ virtualia platforma, bus galima išklausyti įvairių sričių jaunųjų tyrėjų bei kviestinių pranešėjų pristatymus. Po konferencijos vyks diskusija.

  Saugomos teritorijos tai neįkainojamų planetos vertybių saugyklos. Lietuvoje jose saugome vertybes kompleksiškai: gamtos ir kultūros paveldą bei kraštovaizdžių įvairovę. Moksliniai tyrimai neabejotinai užima reikšmingą vietą, bandant pažinti ir užtikrinti dar veiksmingesnę Lietuvos nacionalinių, regioninių parkų ir rezervatų vertybių apsaugą. 2021 metai yra ypatingi dar ir tuo, jog šiais metais minime Lietuvos nacionalinių parkų 30-metį.

  Jau antrus metus organizuojamos konferencijos tikslas – pristatyti mokslinius tyrimus, vykdomus įvairių sričių studentų, jaunųjų mokslininkų, tyrėjų visoje Lietuvoje bei paskatinti būsimųjų ir esamų saugomų teritorijų specialistų bendradarbiavimą.

  2020-aisiais metais Nacionaliniame ST lankytojų centre vykusios konferencijos metu, pranešimus skaitė net 8 įvairių krypčių jaunieji tyrėjai. Savo pranešimu nustebino Džiunglių žmogumi vadinamas gamtininkas Gerardas, besidomintis Dzūkijos nacionalinio parko lygiažvyniais žalčiais,  tai pat geografijos mokytojas, tyrinėjantis XX a. Lietuvoje išnykusius ežerus ir kt. Studentai susilaukė nemažai VSTT specialistų klausimų ir pasiūlymų dėl pranešimų bei  tolimesnių tyrimų.

  Visos praeitais metais vykusios konferencijos 3 dalių vaizdo įrašus galite rasti Nacionalinio ST lankytojų centro facebook paskyroje, o jaunųjų mokslininkų skaitytų pranešimų TEZIŲ rinkinį VSTT svetainėje.

  Įprasta, jog saugomose teritorijose vykdomi tyrimai daugiausiai siejasi su geografijos ar biologijos, ekologijos mokslais, tačiau registruotis į konferenciją tai pat buvo kviečiami ir būsimi istorikai, kultūrologai, teisės, turizmo ar rekreacijos sričių specialistai, kurių tiriamųjų darbų temos siejasi su saugomomis teritorijomis.

  2021-ųjų metų konferencija bus išskirtinė specialiai konferencijai parengtais, kviestiniais pranešimais, kuriuos skaitys VSTT Metodinio analitinio centro gamtosaugos ekspertė (ornitologė) dr. Gintarė Grašytė bei VDU dėstytojas, vadovavęs nemažai geografijos krypties baigiamųjų darbų, susijusių su saugomomis teritorijomis lekt. Marijus Piliackas.

  Tai pat išgirsite studentų ir jaunųjų mokslininkų pranešimus iš tokių sričių kaip geografija ir kraštotvarka, biologija, ekologija bei aplinkotyra, biologinė įvairovė, kultūrologija. Konferencijos metu leisimės į mokslinę kelionę po Anykščių, Pajūrio, Kėdainių, Kuršių nerijos, Panevėžio ir kitas Lietuvos vietoves, esančias saugomose teritorijose, o tuo pačiu dar kartą atsigręšime į jauno mokslo svarbą Lietuvos gamtosaugos ateičiai.

  PRANEŠIMŲ TEMAS rasite KONFERENCIJOS PROGRAMOJE

  REGISTRACIJA PRIVALOMA!!!

  REGISTRACIJOS FORMA

  „TEAMS“ prisijungimo nuoroda bus išsiųsta elektroniniu paštu tik užsiregistravusiems konferencijos dalyviams.

  RENGINYS BUS ĮRAŠINĖJAMAS!

  *Registruodamasis dalyvis, patvirtina, kad supranta ir sutinka, jog renginys, kuriame jis dalyvaus bus įrašomas. Įrašo atskiros dalys ar visa medžiaga gali būti publikuojama VSTT ir NLC žiniasklaidos paskyrose.

  *Pageidaujantiems konferencijos dalyviams bus išduodami DALYVIO PAŽYMĖJIMAI.

  Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos