Skelbimai

  Vasaros paveldosaugos mokyklą geografams!

  cultural

   

  Fantastiškai įdomi, turininga ir maloni savaitė š. m. rugpjūčio 4-11 d. Nidos meno kolonijoje su tarptautine žingeidžia kompanija! Vasaros paveldosaugos mokyklą geografams (studentams, doktorantams, jauniems žmonėms), besidomintiems UNESCO, kultūrinio kraštovaizdžio studijomis, interpretacija, materealaus ir nematerealaus kultūros paveldo sąsajomis! Ypatingi dėstytojai, puikus turinys, įdomios formos užsiėmimai, diskusijos, ekskursijos, nauji ryšiai, įkvėpimas! 

  Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

  Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos Bendrojo plano sprendinių viešos ekspozicijos

   

  KONSULTACIJŲ GRAFIKAs

  Nuo š.m. gegužės 10 iki gegužės 31 d. vyks Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos Bendrojo plano sprendinių viešos ekspozicijos.
  Konsultavimo grafiką rasite čia.

  "Co-urbanism: dalyvavimo praktikos kuriant miestus"

  courban

  Maloniai kviečiame Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros narius registruotis į praktinį forumą "Co-urbanism: dalyvavimo praktikos kuriant miestus", kasmet suburiantį viešųjų erdvių vystymo praktikus, bendruomenių lyderius, įvairių sričių kūrėjus bei institucijų atstovus, siekiant pasidalinti patirtimi ir iššūkiais, užtikrinant miestiečių dalyvavimą sprendimų priėmime, vystant miesto erdves.
  Co-urbanizmas buvo įkurtas 2014 metais kaip atvira platforma, suburianti miesto praktikus ir politikos formuotojus, dalintis iššūkiais, metodais ir modeliais, skirtais sukurti sąlygas gyventojų įsitraukimui į miestų vystymo procesus.
  Tai unikali galimybė sužinoti apie naujausius bendruomenių įtraukimui skirtus metodus, tendencijas ir bendruomenių įtraukimo modelius iš praktikų, dirbančių su Baltijos jūros regiono bendruomenėmis. Renginys nemokamas, vyks anglų k.
  Registracija pagal nuorodą būtina dėl riboto vietų skaičiaus. Programa.
  REGISTRACIJA - sekant šia nuoroda: https://goo.gl/forms/WRoseNkHPBZuK3np2
  Renginys FB platformoje: https://www.facebook.com/events/197882250940099/

  Konferencija "BALTIJOS JŪRA: VARTAI AR AKLIGATVIS?"

  konferencijageguze

  Gegužės 16-18 dienomis Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla kartu su partneriais ir Prancūzijos fondu The SEFACIL organizuoja tarpautinę mokslinę konferenciją "The Baltic Sea: Gateway or cul de sac?" . Konferencijos tematika susijusi su jūrų transporto padėtimi Baltijos jūroje - problemomis ir klausimais, ateities galimybės. Svarbiausios temos: laivyba ir uostai Baltijos jūros regione, jūrų tinklai, tarptautinė prekyba ir logistika, alternatyvūs keliai, geopolotiniai klausimai, aplinkosaugos perspektyvos.
  Detalesnė informacija konferencijos svetainėje.

  VU 439!

  439 FB coveris

  Jau tampa tradicija, kad balandžio mėnesį Vilniaus universiteto bendruomenė pasitinka šventiškai nusiteikusi, nes švęsti tikrai yra ką - tai Universiteto 439-asis gimtadienis. Minint solidžią Alma Mater sukaktį, į gimtąją akademinę erdvę sugrįš geriausi savo sričių alumnai ir TEDx pokalbių formate pristatys tris pranešimus.
  Senieji Universiteto alumnai – kaip jie mus įkvepia savo siekiams”. Urtė Neniškytė, biochemijos mokslų daktarė ir neurobiologė pasakos, kaip praeities milžinai veikia mūsų elgseną ir sprendimus.
  Kodėl ežiai vis dar nešioja obuolius ant kupros?“ – Marius Čepulis, gamtos fotografas ir knygų autorius pristatys viziją, kaip patobulinti ugdymą, keičiant požiūrį į mus supančią aplinką.
  Kodėl slapstosi ir kaip atsiranda istoriniai dokumentai?“ – prof. Liudas Mažylis, chemijos, vadybos ir administravimo mokslų daktaras, Nepriklausomybės Akto atradėjas, VU TSPMI išrinktas Metų valstybės kūrėju, kvies iš arčiau susipažinti su istorinių šaltinių atradimų užkulisiais.
  Bus galimybė gauti mėgiamų knygų autorių autografus.

  Renginyje taip pat pasirodys ir kiti VU bendruomenės talentai: pianistė, Teisės fakulteto dėstytoja, mokslų daktarė Rūta Bakševičienė, akordeonistas, Matematikos ir informatikos fakulteto studentas Tomas Zaicevas ir oro gimnastė, studijuojanti teisę, - Karolina Stanionytė.
  Renginį veda VU TSPMI alumnas Juozas Liesis.
  Renginio organizatoriai: Vilniaus universitetas ir alumnų iniciatyvinė grupė. Partneriai: Vilniaus universiteto fondas. Susitikime balandžio 4 dieną 18 val. VU Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius).
  Kviečiame gerbiamus alumnus apsilankyti ir kituose VU gimtadienio renginiuose. Balandžio 4 d.:
  Nuo 10 iki 19 val. VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) visuomenei bus eksponuojamas pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ originalas. Lankytojams bus pristatyta ir šio reikšmingo leidinio originali kopija – faksimilė. Tuo pačiu galima bus apsilankyti unikalaus paveldo VU Bibliotekos erdvėse.
  VU bendruomenė ir svečiai kviečiami į gimtadienio pikniką – bendrus pietus įvairiose universiteto vietose. Prie vaišių gausinimo galės prisidėti kiekvienas norintis toje VU dalyje, kur jam tądien pietauti patogiausia:
  11.00−12.00 val. VU Kauno fakultetas Liepų kiemelyje.
  12.00−13.00 val. Centrinių rūmų M. K. Sarbievijaus kieme / M. K. Čiurlionio miestelyje / Botanikos sode.
  12.30−14.00 val. Saulėtekio miestelyje.
  13.00−14.00 val. Naugarduko rūmų kiemelyje.
  19.30 val. VU gimtadienio trankiausias ir garsiausias akcentas – grupės BIPLAN koncertas universiteto Didžiajame kieme (Universiteto g. 3, Vilnius). Susirinkusius šventės svečius apšildys energingasis Vilniaus universiteto folkloro ansamblis RATILIO.
  Gimtadienio renginių seriją užbaigs Balandžio 6 d. nuo 9.00 iki 18.00 val. organizuojama mokslinė konferencija „Vilniaus universitetas: tradicijų tąsa, pertrūkiai ir išradimai“ (Senato salė, Universiteto g. 3, Vilnius). Konferencijos metu bus nagrinėjamos istorinės ir šiuolaikinės Vilniaus universiteto bendruomenės tradicijos, paveldo klausimai, oficialūs ir neoficialūs Vilniaus universiteto simboliai bei ženklai.