Skelbimai

  Doc. dr. R. Skorupskas ir doc. dr. J. Volungevičius – Lietuvos bendrojo plano sprendinių rengėjų komandoje

  LRBP

  Aplinkos ministerijos bei Lietuvos Respublikos Bendrojo plano konkretizuotų sprendinių rengėjų komandoje geografai šalia urbanistų, ekonomistų, susisiekimo, erdvinio planavimo, inžinerijos, kultūros politikos bei kitų sričių ekspertų kuria strategiją, kuri užtikrins darnų Lietuvos erdvinį vystymąsi iki 2050 metų. Be kraštovaizdžio, ekosistemų, dirvožemio ir aplinkosaugos klausimais konsultacijas teikiančių doc. Dr. Ričardo Skorupsko ir doc. dr. Jono Volungevičiaus, plano rengime dalyvauja ir VU geografijos alumnės – ilgametę teritorijų planavimo patirtį turinti Rita Julija Palčiauskaitė ir „Vilniaus plane“ dirbanti Vida Bujauskienė!

  Komandos kontaktai

  Sužinokite daugiau apie LR Bendrąjį planą

  Vieša paskaita apie ledynų tyrimus naudojant palydovines technologijas su dr. Laurynu Jukna

  Ledynų tyrimai 2020.05.25

  Gegužės 29 d. (penktadienį) 15 val. dr. Laurynas Jukna (VU Geomokslų institutas) skaitys viešą paskaitą (vebinarą) apie ledynų tyrimus naudojant palydovines technologijas.

  Norint dalyvauti reikia užsiregistruoti iki gegužės 28 d.: https://forms.gle/sN5wkASgiNfd9sBC6

   

  Renginio pristatymas: vebinaro metu, bus apžvelgtos pasaulyje taikomos palydovinės technologijos skirtos ledynų tyrimams. Detaliau panagrinėsime palydovų, jų jutiklių savybes ir charakteristikas, reikalingas glaciologiniams distanciniams tyrimams. Peržvelgsime duomenų analizės metodus ir palydovinių duomenų potencialą ledynų tirpimo, kaitos, ledo dangos savybių analizei. Bus pristatytos pagrindinės tarptautinės ledynų tyrimų programos, viešos prieigos programinės įrangos sprendimai, duomenų atsisiuntimo bei jų analizės galimybės. Pabaigoje trumpai apžvelgsime Vilniaus universiteto Geomokslų institute atliktus darbus, susijusius su ledynų kaitos ir tirpimo distanciniais tyrimais.    
   
  Užsiregistravusiems renginio dieną bus atsiųsta nuoroda kaip prisijungti prie vebinaro.

  Tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Jūrų uosto plėtra: nuo globalių iššūkių prie globalių sprendimų“

  Š. m. balandžio 9 d. Klaipėdoje vyks tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Jūrų uosto plėtra: nuo globalių iššūkių prie globalių sprendimų“, kurią kartu su Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla organizuoja Klaipėdos universiteto Socialinės geografijos ir regionistikos studijų centras. Konferencijos tematika susijusi su globaliais šiuolaikinių Europos jūrų uostų iššūkiais – autonominiai laivai, automatizuoti jūrų uosto terminalai, laivybos aljansai, pasaulinė tiekimo grandinė, globalios geopolitinės iniciatyvos, aplinkosauga – ir šių iššūkių konkrečiuose jūrų uostuose įgyvendinimo galimybėmis bei socialiniu, geografiniu, technologiniu ir ekonominiu poveikiu visuomenei, uostamiesčiui, valstybei.

  Jūrų uosto plėtra 2020.04.09

  Tarpdisciplininių jūrinių tyrimų tematiką „Uostas, visuomenė, geografija ir technologijos“ Klaipėdos universitete plėtojama nuo 2015 metų.

  Bus galima išbandyti navigacijos įrenginių treniruoklius!

  Daugiau informacijos čia.

   

  © Lietuvos geografų draugijos ir Klaipėdos universiteto informacija

  Seminaras „Klimato kaitos nuostatos, elgsena ir komunikacija Lietuvoje. Gairės socialiniams pokyčiams“ 2020 m. gegužės 18 d.

  Seminaras 2020.05.18 

  Gegužės 18 d. 13 val. Aplinkos ministerijos didžiojoje salėje (506) vyks Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto mokslininkų organizuojamas seminaras „Klimato kaitos nuostatos, elgsena ir komunikacija Lietuvoje. Gairės socialiniams pokyčiams“. KTU mokslininkai supažindins su savo atliktu tyrimu – aptars visuomenės nuomonės apklausos, kaip šalies gyventojai suvokia klimato kaitą, rezultatus, apžvelgs klimato kaitos komunikaciją Lietuvoje – analizuos žiniasklaidos turinį ir politinį diskursą, supažindins su geoinžinerijos iššūkiais globaliam ir regioniniam valdymui, pateiks rekomendacijas visuomenės nuomonės bei elgsenos kaitai ir klimato kaitos komunikacijai.

  KTU mokslininkų įgyvendintu projektu „Socialinis klimato kaitos suvokimas: Lietuvos atvejis tarptautinėje Europos lyginamojoje perspektyvoje” siekta suprasti bei paaiškinti mūsų visuomenės elgseną bei nuostatas, vertinant klimato kaitą, platesniu – Europos – mastu. Tai suteikia galimybę prisidėti kuriant specifinėms kultūrinėms aplinkybėms pritaikomas komunikacijos strategijas. Nors pastaruoju laikotarpiu ir pasiekta svarbių politinių susitarimų, verslo modelių kaitos, sparčios mokslinės ir technologinės pažangos siekiant prisitaikyti prie klimato kaitos ar ją sušvelninti, tačiau tai dar nėra reikšmingas proveržis. Jo neįmanoma pasiekti, kaip pažymėjo Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija, dėl socialinių, informacinių, pasaulėžiūros ir elgsenos barjerų. Siekiant panaikinti šias kliūtis ir norint paskatinti kasdienės gyvensenos kaitą, svarbus vaidmuo tenka socialiniams tyrimams.

  Daugiau informacijos: https://am.lrv.lt

  2020 m. kovo 18 d. – iškilmingas UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metų minėjimas ir prof. dr. Yonca Erkan paskaita

  UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metų minėjimas 2020-aisiais siejamas su svarbiomis datomis. 2019 m. Vilniaus istorinis centras minėjo 25 metų, Kernavės archeologinė vietovė – 15 metų, 2020 m. Kuršių nerija minės 20 metų, Struvės geodezinis lankas – 15 metų įrašymo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą sukaktį.

  Šiais metais vyks nemaža nacionalinių ir tarptautinių renginių, bus leidžiami leidiniai, vyks paskaitos, ekskursijos, parodos, bus rengiamos mokykloms aktualios programos, kuriomis bus pabrėžiama pasaulio paveldo vietovių reikšmė valstybei, suteikiama daugiau žinių, kuo šios vietovės yra išskirtinės pasaulyje ir kaip turėtų būti saugomos ir tvarkomos. Tai raginimas iš naujo įvertinti turimą unikalų, pasaulinio masto Lietuvos kultūros paveldą, pažinti išskirtinio kultūros paveldo Lietuvoje istorija, išplėsti jos prieinamumo ir įtraukaus dalyvavimo visuomenei galimybes.

  Šių Metų programą galite rasti čia.

  Iškilmingas Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtų UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metų pristatymo renginys vyks 2020 m. kovo 18 d. 15 val. Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje. Daugiau apie renginį skaitykite čia.

  2020 ieji UNESCO metai LT

  Prieš oficialų renginį kovo 18 d. 13.30–14.30 val. Valstybinė kultūros paveldo komisija ir Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija organizuoja prof. dr. Yonca Erkan viešą paskaitą „Ko reikėtų tikėtis iš valdymo plano?“. Paskaita vyks M. Mažvydo bibliotekos Renginių erdvėje, 305, III a. (anglų k.). Įėjimas laisvas. Daugiau apie paskaitą skaitykite čia.

  Paskaitoje bus kalbama apie UNESCO pasaulio paveldo vertybių valdymo plano svarbą ir poreikį, susijusias strategijas, metodus ir efektyvius įgyvendinimo būdus. Bus aptarti pavieniai atvejai ir išryškinti bendri iššūkiai, susiję su kūrybingo, socialiai įtraukaus miesto ir gyvojo paveldo jame išsaugojimu. Paskaita orientuota į UNESCO istorinio urbanistinio kraštovaizdžio metodo pristatymą, kuriuo remiantis naudojamas integruotas paveldo valdymo mechanizmas, siekiant plačiau suvokti urbanistines vertybes ir pereiti nuo apčiuopiamų architektūros paminklų link platesnių – socialinių, kultūrinių ir ekonominių miesto procesų svarbos; bus kalbama apie bendruomenių vaidmenį rengiant paveldo nominaciją, veiksmingą vertybių valdymą ir stebėseną.

  Pasaulio paveldo sąrašą sudaro visai žmonijai reikšmingos, išskirtinę visuotinę vertę turinčios 1121 kultūros ir gamtos paveldo vertybė 167 valstybių narių teritorijose (2019-07-31 duomenimis). Kiekvienai valstybei yra didelė garbė ir atsakomybė savo šalyje turėti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašytų kultūros ir gamtos paveldo objektų ar vietovių, kurios liudija išskirtinę žmonijos kultūrinę ir istorinę patirtį, raidą, yra nacionalinės tapatybės dalis.

   

  © UNESCO nacionalinio sekretoriato, Valstybinės kultūros paveldo komisijos ir Lietuvos geografų draugijos informacija

   

  Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos