Aktualijos

  Geografų patirtys rekreacijos ir turizmo mokomojoje praktikoje Karpatuose

  ant kalno

   Ant Svidoveckij kalnagubrio.

  Rugsėjo pabaigoje vykusi savaitinė VU Geomokslų instituto geografijos bakalauro 2 kurso studentų Rekreacijos ir turizmo mokomoji praktika Ukrainoje dovanojo unikalias profesines ir gyvenimiškas patirtis pažindinantis su Karpatų kalnų grandinėmis, ukrainiečių ir bendra, senąja LDK kultūra.

  67


  Geografai apsilankė Lvove, Jasinioje, Podolės Kamenece, Lucke. Didžiulį įspūdį paliko ne tik 100 hektarų užimančios ir istorinę prasmę turinčios prieš 70 milijonų metų iš smiltainio susidariusios Dovbušo uolos, bet ir kelionė visureigiu sunkvežimiu Gaz 66 į T. Ševčenkos universiteto Geografijos fakulteto praktikų bazę „Jasinia“, kur buvo įsikurta keletui naktų.
  Daugiausiai jėgų pareikalavo kopimas į Karpatų kalnus. Platūs akiračiai atsivėrė nuo Svidoveco kalnagūbrio viršūnės Bolšoj Katiol (aukštis – 1780 m.). Ketvirtąją kelionės dieną kilta į Čiornogor kalnagūbrį ir pasiekta aukščiausia Ukrainos viršukalnė – Hoverla (aukštis – 2061 m.).

  45


  Išvykos metu prisimintos ir vietos, svarbios Lietuvai. Apžiūrėtos LDK laikų pilys: Podolės Kameneco tvirtovė, viduramžiais gynusi Lietuvą nuo totorių ir turkų antpuolių, dabar vadinama viena iš 7 Ukrainos stebuklų; Karalienės Bonos pilies griuvėsiai, Kremenece; Liubarto pilis – gynybinių statinių kompleksas Lucke, svarbiausia Lietuvos kunigaikščių rezidencija Voluinėje.

  43 

  Bendros kelionės, patirtys, įspūdžiai – suartina ir praturtina, yra neįkainojama studijų dalis. Dėkodami išvykoje lydėjusiems doc. dr. Ričardui Sorupskui ir doc. dr. Filomenai Kavoliūtei, studentai jau laukia naujų kelionių, naujų iššūkių.

  65

  Daugiau įspūdžių iš praktikos nuotaikingame video filmuke, kurį rasite paspaudę nuorodą.Daugiau įspūdžių iš praktikos nuotaikingame video filmuke, kurį rasite paspaudę nuorodą.

  “Sentinel palydovų duomenų panaudojimas operatyviam aplinkos, miškų ir žemės ūkio monitoringui”

  ChGF Geomokslų institute lapkričio 8 d. (trečiadienį) 15 val. 313 auditorijoje UAB "Geomatrix" vadovas dr. Gediminas Vaitkus skaitys paskaitą “Sentinel palydovų duomenų panaudojimas operatyviam aplinkos, miškų ir žemės ūkio monitoringui”.

  Kviečiame dalyvauti!

  Kviečiame pakeliauti po gamtiškąjį Vilnių kartu su VU Geomokslų instituto docentu dr. Ričardu Skorupsku ir docente dr. Filomena Kavoliute!

  Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos organizuojami pasivaikščiojimai skirti pažinti gamtiškąjį Vilnių „Purvinais batais“. 3-4 valandas žingsniuodami ir slaptais, ir viešais Vilniaus saugomų teritorijų takais Jūs iš naujo atrasite išskirtines Vilniaus erdves - Žaliųjų ežerų, Riešės, Sapieginės, Lyglaukių, Iškartų, Ribiškių, Pūčkorių, Tuputiškių apylinkes.zygis

  Žingeidūs bet kurio amžiaus žygeiviai galės gerai pravėdinti galvas, pasigrožėti įspūdingomis panoramomis, sužinoti, kaip susiformavo ir keitėsi šių vietovių paviršius, vandens telkiniai ir kt.

  zemelapis
  Spalio 29 d., sekmadienį, 11 val., su doc. dr. Ričardu Skorupsku numatoma iškeliauti iš Pavilnio (Aukštasis Pavilnys) stotelės Vandens g. ir Žiedų g. sankryžoje. 12 km žygyje Jūs susipažinsite su Pūčkorių-Tuputiškių kraštovaizdžiu, giliausiu Lietuvoje slėniu.
  Lapkričio 19 d., sekmadienį, 11 val., su doc. dr. Filomena Kavoliute, numatoma iškeliauti iš Rasų kapinių stotelės. 8-10 km ilgio žygyje Jūs susipažinsite su stačiašlaičio Ribiškių erozinio kalvyno kraštovaizdžiu.
  Daugiau informacijos: http://www.pavilniai-verkiai.lt/lt/naujienos/turas-purvinais-batais-spalio-men-zygiai

  Kviečiame į dr. Davis Gruberts paskaitas!

  Daugpilio universiteto Gamtos mokslų ir matematikos fakulteto dėstytojas dr. Davis Gruberts skaitys paskaitas ChGF Geomokslų institute (anglų kalba):

  2017.11.07 (antradienis) 14.30 val.313 (Chomskio) auditorijoje:

  1. "Hydroecology of the Daugava River floodplain lakes"
  2. "Seasonal changes in floodplain lakes of the Middle Daugava"

  2017.11.09 (ketvirtadienis) 12.00 val. 316 auditorijoje:

  1. "Lagrangian research method in lowland river hydrology"
  2. "Floodwater storage capacity of the Middle Daugava floodplain"

  Kviečiame dalyvauti!

  KEFYRO IR BANDELIŲ ŽYGIS

  zygis3

  Kaip ir kiekvieną mokslo metų pradžią geografai pradėjo nuo Kefyro ir bandelių žygio. Ši prof. Česlovo Kudabos pradėta tradicija kiekvienais metais vyresniuosius geografus ir ką tik studentavimą pradėjusius pirmakursius suburia pirmajam susipažinimui ir bendram pasivaikščiojimui po Pučkorių kraštovaizdžio draustinį. Dalinamės keletu akimirkų, kaip kūrėme norus bei juos paleidome išsipildymo link, kaip užmezgėme naujas draugystes ir, tikimės, įkvėpėme jaunuosius geografus naujai pradžiai.

  Tekstą parengė Rasa Ivanauskaitė

  zygis2

  zygis4