Aktualijos

  JUBILIEJINĖ 60-TOJI EKOGEOGRAFINĖ PRAKTIKA SULAUKĖ TARPTAUTINIO DĖMESIO

  bendra

  Geografijos bakalauro III kurso studentai ekogeografinės mokomosios praktikos metu  (nuotr. J.Volungevičius)

  Kuršių nerijos kraštovaizdžio ekogeografiniai tyrimai yra atliekami jau trečius metus. Pirmaisiais tyrimų metais (2015 m.) buvo tirtas Juodkrantės – Pervalkos ruože, antrais (2016 m.) Pervalkos – Nidos ruožas. Šiemet tyrimai atliekami Juodkrantės-Smiltynės ruože. Ruošiamasi ketvirtajam tyrimų etapui – surinktos mokslinės medžiagos apibendrinimui, Kuršių nerijos teritorijai būdingų vertingų kraštovaizdžio kompleksų identifikavimui bei sprendimų šiai informacijai viešinti ir populiarinti paieškai. Daugiau apie ekogeografinę praktiką galite pasiskaityti Chemijos ir geomokslų fakulteto puslapyje, o jei norite praktikos įspūdžius išgirsti iš pirmų lupų, kviečiame liepos 15 d. atvykti į Kuršių nerijos nacionalinio parko direkciją (Naglių g. 8, Nida) arba liepos 16 d. į Mokslinę kavinę (L. Rėzos g. 42, Juodkrantė).

  Konferencija Seime – „Vietovardžių (išnykusių kaimų vardų) išsaugojimo, įpaminklinimo sprendimai, pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį“

  Renginio tikslas buvo aptarti vietovardžių nykimo ir naikinimo problemą, pasidalyti atskirų savivaldybių, bendruomenių patirtimi juos saugant, teikti siūlymus dėl vietovardžių išsaugojimo. Aptarti šių problemų buvo kviečiami kalbos, istorijos, žemėtvarkos, žemės kadastro, savivaldybių, geografijos, žiniasklaidos, kultūros, mokslo institucijų, vietos bendruomenių ir visuomeninių organizacijų atstovai, visi, besidomintys etninės kultūros, kalbos, istorijos ir tautinės bei regioninės tapatybės puoselėjimu. Konferencijos pabaigoje rengiamoje diskusijoje buvo ieškoma sprendimų, kaip sustabdyti be gyventojų likusių kaimų vietovardžių išbraukimą iš juridinės vartosenos. Dalyviai svarstė, kaip visuomenė ir valstybinės institucijos gali prisidėti įpaminklinant sunykusius ir benykstančius kaimų vietovardžius. Planuojama priimti rezoliuciją.

  filomena

  Doc.dr. Filomena Kavoliutė


  Geografų draugija ir Geografijos ir kraštotvarkos katedra 2014 m. gruodi pradėjo viešą diskusiją neapsikentusi naujo kaimų vardų naikinimo etapo, buvo surengta konferencija, apie tai kalbėta tris metus. Šiandien dienai Geografų draugija ir Geografijos ir kraštotvarkos katedra labai džiaugiasi sulaukusi Pasvalio kraštiečių draugijos narių, Pasvalio krašto žmonių, savivaldybės administracijos, seniūnų, savivaldybės mero įsijungimo į vardų atminimo išsaugojima. Ir ši konferencija seime vyko jų iniciatyva, kadangi šį pavasarį jie kreipėsi į LR Seimo Kultūros komitetą dėl Lietuvos išnykusių kaimų vardų atkūrimo ir išsaugojimo. Į konferenciją skaityti pranešimą buvo pakviesta ir Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentė Filomena Kavoliutė.   

   

   

  Kviečiame į doc. dr. Tigran Sargsyan paskaitas!

  Kviečiame net į dvi viešas paskaitas, kurias skaitys svečias iš Armėnijos, doc. dr. Tigran Sargsyan iš Jerevano universiteto!

  1
  Gegužės 17 dieną (trečiadienį) 14.00 val. 316 auditorijoje

  Vilniaus universiteto Geomokslų institute (M. K. Čiurlionio g. 21)

  "ARMENIA: A GENERAL GEOGRAPHICAL OVERVIEW
  (location, neighbors and geopolitics, nature, population and economy)"
  ir
  gegužės 24 dieną (trečiadienį) 13.00 val. Prof. Chomskio auditorijoje

  Vilniaus universiteto Geomokslų institute (M. K. Čiurlionio g. 21):

  "VILNIUS AND YEREVAN:
  A COMPARATIVE GEO-ANALYSIS OF URBAN ENVIRONMENT"

  2

  Laukiame visų besidominčių!

  Įvyko mokomoji-praktinė konferencija!

  png1

  Praėjusią savaitę Trakų rajone Jovariškėse surengta mokslinė-praktinė konferencijoje "BEPILOČIŲ ORLAIVIŲ TAIKYMAS VANDENS EKOSISTEMŲ TYRIMUOSE". Joje kalbėta apie bepiločių orlaivių galimybes tiriant vandens ekosistemas, dažnai sunkiai prieinamais įprastais metodais, bei sprendžiant aktualias su vandens ištekliais, jų panaudojimu ir apsauga susijusias problemas.
  Daugiau apie renginį galite sužinoti Lietuvos žiniose.

  Išvyka į Švenčionėlių Mindaugo gimnaziją!

  dalyviai

  Pirmąją giedrą ir šiltą šio pavasario dieną (gegužės 3. dieną ) Vilniaus universiteto, Geomokslų instituto, Geografijos kraštotvarkos katedros darbuotojai (Prof. dr. Darijus Veteikis, Doc. dr. Ričardas Skorupskas) kartu su Lietuvos bepiločių orlaivių asociacijos atstovai (Antanas Gedvilas) lankėsi  Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje, kurioje 1954 m. (tuometinė Švenčionėlių mokytojų seminarija) mokslus baigė žymus geografas, valstybininkas ir aktyvus visuomenės veikėjas profesorius Česlovas Kudaba.  Vizito metu mokyklos bendruomenės nariai buvos supažindinti su VU Geomokslų institute vykdomomis studijomis bei jų specifika, bepiločių orlaivių konstrukciniais ypatumais, ir  pasitelkiant šiuos įrenginius nuotoliniu būdu atliekamais kraštovaizdžio tyrimais. Po teorinės pažinties Mindaugo gimnazijos mokiniai ir mokytojais rinkosi Švenčionėlių hipodrome, kuriame buvo sėkmingai atlikti skirtingų tipų bepiločių orlaivių demonstraciniai skrydžiai.

  pristatymas 1

  doc.dr. R. Skorupskas pristato bepiločio orlaivio veikimo principą.

  Pristatymas 2

  GKK vedėjas prof.dr. Darijus Veteikis supažindina mokinius su geografijos studijomis.